Apex Masters Turkish Drift Series büyüledi

Pwr balata sponsorluğunda gerçekleşen Apex Masters Turkish Drift Series 2016 sezonu 2. Yarışı Atatürk olimpiyat stadın’da güneşli bir havada gerçekleşti. Nefes nefese geçen büyük mücadeleler 3000 üzerinde biletli seyirci karşısında gerçekleşti.

 

İzmir yarışı sonrası pilotlar daha zor ve daha hızlı bir pist ile karşı karşıya idi. 28 Mayıs Cumartesi günü seyircilere kapalı olarak yapılan sıralamada Jdm Works D’Team den Mert Bilaloğlu 90 puan ile birinci olurken Alias Racing Team in pilotu ilk İzmir yarışının birincisi Kemal Soylu 87 puan ile ikinci oldu. Üçüncü pilot ise Teamart Dream Drift Team’den Özer Mollamehmetoğlu oldu.

 

Pazar günü tüm hazırlıklar yapıldı Spor Teknik ve Macera Ofisi desteği ile olimpiyat stadı otoparkına kurulan tribün ile seyirciler, organizasyonu yarış pistinde izlermiş gibi yarışı takip ettiler. Gün içinde pilotlarla tanışma ve padok ziyaretine ilgi büyük oldu. Kazalarla dolu geçen yarışları seyirciler sonuna kadar takip etti. Monster Energy desteği ile gerçekleşen yarışda günün sürpriz pilot BMW e36 Turbo ile dördüncü olan Furkan Karan oldu. MTG Motorsport takımından Timur Pomak ilk defa Apex Masters podyumunda yer aldı. Final yarışında karşı karşıya gelen Teamart Dream Drift Team’den Oktay Kabaktaş ve Jdm Works D’Team pilotu Kemal Özhaseki ikili çıkışlarında Kemal Özhaseki’nin spin atmasından dolayı Oktay Kabaktaş birincilik kupasını kaldıran isim oldu.

 

Gün sonundaki çekiliş ile şanslı seyirciler sağ koltukta drift deneyimi yaşadı. Apex Masters bundan sonrada yarış sonlarında Drift Taksi hediye edeceğini açıkladı.

 

Yarış Sonuçları
1. Oktay Kabaktaş – Teamart Dream Dri Team
2.Kemal Özhaseki – Jdm Works D’Team
3. Timur Pomak – Mtg Motorspor
Pilotlar genel klasmanı
1. Kemal Özhaseki – 32 Puan
2. Kemal Soylu – 30 Puan
3. Timur Pomak – 28 Puan
Takımlar genel klasmanı
1. Jdm Works D’Team – 27 Puan
2. Alias Racing Team – 18 Puan
3. Teamart Dream Dri Team – 18 Puan
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone