Goldwing Club (GWCTR) ,Troy Air Festivali’ne Katıldı.

Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey Belediyesi’nce Çanakkale Görsel Tanıtım Derneği iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Havacılık Festivali ‘Troy Air Fest’, gönüllü katılan pilotların uçaklarıyla çocukların Çanakkale semalarında uçmasıyla başladı.

Festivalin 3. gününde ise Goldwing Club Türkiye(GWCTR)  üyeleri festival alanında bulunarak önümüzdeki ay gerçekleştirmesi planlanan etkinlikleri hakkında tanıtımlarda bulundular.

Goldwing Club Türkiye Kulüp Başkanı Faiz Köprülü, önümüzdeki ay gerçekleştirecekleri  etkinlikleri hakkında bilgiler verirken şunları dile getirdi;

“Avrupadan gelecek bütün misafirlerimizle beraber  4 gün boyunca Çanakkale’nin her iki yakasında  kamp alanımız Kum Hotel Camping olmak üzere  yaklaşık 300-400 kişi olacağız. Rakamlar değişebilir henüz net bir rakam kazanmadı. Biz Çanakkale’yi çok seviyoruz. Çanakkale’yi, misafirlerimize dolaştıracağız. Troya’ya gideceğiz. Zaten hem Troya, Hem Çanakkale, hem Kum Otel hemde bütün bu çevre için  çok güzel bir tanıtım olacağına ülkemize de turistik açıdan da  ses getireceğine  hele bu  içinde bulunduğumuz  günlerde  Türkiye’nin turiste çok ihtiyacı olduğunu düşünerek  canı gönülden destekliyoruz” diye konuştu.

Goldwing  Club Türkiye Kulübünü festival alanında ziyaret eden Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş ise “Goldwing Türkiye Kulübü, Çanakkale’yi ve Türkiye’nin tanıtımı adına yapmış oldukları etkinlikle uluslararası bir atmosferde tekrar Çanakkale’de olacak” diyerek şöyle devam etti;

” Bizde bu sene ilkini düzenlediğimiz Troy Air Fest’te  Umurbey Belediyesi ev sahipliğinde Çanakkale’nin tanıtımını,  Umurbey’in sahil bandının hayata geçirilmesi  ve gençlerimizi burada sosyal sorumluluk projesi  şeklinde havacılığa özendirmek ve  iki yakayı göklerden gösterebilmek. Çocuklarımızın, havacılık sektöründe etkin rol oynamalarını ve meraklarını uyandırmak için  yola çıktığımız bu festivalde bugün üçüncü günündeyiz.Goldwing Club,sayın başkanımız ile beraber katılımda bulundular.  Buraya ayrı bir renk kattılar. Onlarında önümüzdeki ay, Çanakkale’nin ve Türkiye’nin tanıtımı adına yapmış oldukları etkinlikte, inşallah bir ay sonra  tekrar burada Goldwingciler  aracılığıyla  Çanakkale’nin ve Türkiye’nin tanıtımını uluslararası bir atmosferde tekrar burada Çanakkale’de olacak. Onlara da inşallah elimizden gelen çabayı gösterip onların en güzel şekilde ağırlanmalarını,  onların hiçbir şekilde maruz kalmadan  bu dört günlük beraberliklerini  gerçekleştirmelerine inşallah  yardımcı olacağız. Böyle şeyler son günlerde ki Türkiye’nin kötü görünümünü aşabilmek adına, yurtdışındaki algıyı  değiştirebilmek adına bütün herkesin taşın altına elini koyduğu  görebilmek bizi gerçekten umutlandırıyor. Gerçekten Türkiye çok huzurlu,mutlu ve  yaşanabilecek bir ülke.Goldwingcilerin de burada verdikleri bu mesaj tüm dünyaya bir ay sonra barışın kenti  çanakkale’den buradan dünyaya verilmiş bir mesaj olacak. Onlara Troy Air Fest’e katıldıkları için çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Goldwing Çanakkale Temsilcisi olan Kerem Ünsal ise “27 ülkenin katılacağı bu festival gerçekten çok görkemli geçecek.” vurgusunda bulundu.

Haber Kaynağı: Çanakkale tv

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone