BMW MOTORRAD LONG WEEKEND 2015 ANTALYA’DA KEYİFLE SONA ERDİ …

Motosiklet kullanıcıları sekizinci kez BMW Motorrad Long Weekend organizasyonunda birlikteydi.

Borusan Otomotiv tarafından ilki 2008 yılında düzenlenen BMW Motorrad Long Weekend organizasyonu, bu yıl da Antalya’da gerçekleşti. Bridgestone Motorsports, Castrol Power1, Sony Actioncam ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleşen organizasyona katılan BMW tutkunları birbirinden keyifli aktivitelerle muhteşem bir hafta sonu geçirdi.

Antalya Beldibi beldesinde bulunan Rixos Sungate Hotel’de bir araya gelen katılımcılar için 16 – 19 Mayıs keyifli, heyecanlı ve sürprizlerle dolu uzun bir hafta sonu oldu. Toplam 80 motosiklet tutkunu katılımcının buluştuğu organizasyon 16 Mayıs sabahı grupların Istanbul’dan hareketi ile başladı. Motosikletleri ile yaklaşık 600 km’lik uzun yolun keyfini yaşayan katılımcılar ertesi gün de konforlu ve gösterişli bir yat eşliğinde deniz keyfi yaparak dinlendiler.

Programın en keyifli bölümlerinden biri olan yaklaşık 250 km’lik çevre gezisi, BMW Rider Academy eğitmenleri liderliğinde gerçekleşti. Belek’ de konaklama yapılan otelden yola çıkılıp Korkuteli-Elmalı-Finike rotasından ilerleyerek Olimpos ’a ulaşıldı. Olimpos’ da deniz kenarında dağ manzarası eşlinde bulunan restoranda alınan öğle yemeğinin ardından bir süre dinlendikten sonra yüzme keyfi yapılıp, gruplar halinde otele dönüldü.

Konaklama yerine ulaşan gruplar kahve molasının ardından BMW Rider Academy’nin düzenlediği Voleybol Turnuvası’nda bir araya geldi. Çok heyecanlı ve çekişmeli geçen turnuva sonrası otelde Meksika Mutfağı’ nın muhteşem lezzetleri ile özel hazırlanan gala yemeğinde buluşuldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde katılımcılar gönüllerince eğlenip yorgunluk attılar.

Bu keyif dolu günlerin ardından yorgun düşen katılımcıların dönüşleri havayolu ile yapılıp motosikletlerinin Borusan Otomotiv tarafından sağlanan nakliyeleri ise tırlar ile güvenli bir şekilde İstanbul’a transferleri gerçekleştirildi.

Tüm aktivite boyunca Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’ ne bağlı 112 Motosiklet Acil Yardım ekibi etkinlik boyunca katılımcıların yanında yer aldı. Teknik ekip ve ekipmanı taşıyan bir araç ise grupları sürüşün her aşamasında takip ederek teknik destek sağladı.

BMW Motorrad Long Weekend 2015 ile unutulmaz dört gün geçiren motosiklet kullanıcıları şimdiden bir sonra yapılacak BMW Motorrad Long Weekend aktivitesine katılmak için sabırsızlanıyor.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone