8 BİN MOTOSİKLETLİ, DÜNYANIN EN BÜYÜK CUMHURİYET KUTLAMASINI YAPTI.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yılı’nda, Bağdat Caddesi’nde dünyanın en büyük kortejini oluşturan 8 bin motosikletli, 81 ilden getirdikleri toprağı şehitlerimizin ruhuna yad etti ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıktıklarını gösterdi.

Türkiye Motosiklet Platformu’nun çağrısıyla Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için Türkiye’nin 81 ilinden gelen 8 bin motosikletli Bağdat Caddesi üzerinde Suadiye Işıklar’da buluştu. 

Kadıköy’de saat 11.00’de buluşan motosikletliler, 13.00’de harekete geçti. Bağdat Caddesi üzerinden Fenerbahçe’ye, oradan da Şehitler Köprüsü’nü geçip Beşiktaş’tan çıktılar. Barbaros Bulvarı’ndan Beşiktaş’a, sonrasında ise Dolmabahçe – Karaköy – Eminönü güzergahından Cibali’ye doğru ilerlediler. Balat, Edirnekapı çıkışından Haliç Köprüsü çıkışıyla Edirnekapı Şehitliği’ne varıldı.

 

“ULU ÖNDER ATATÜRK’Ü DÜNYANIN EN BÜYÜK KORTEJİYLE ANIYORUZ”
Ülkemizdeki motosiklet camiasının kâr amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşlarından olan T.M.P.nin Başkanı Zafer Özsoy, “ Etkinliğimiz ile, Cumhuriyetimizin herkes gibi bizim içinde çok değerli olduğunu göstereceğiz. Ayrıca diğer araç sürücülerinin, motosiklet sürücülerini fark etmesi için de fırsat olacak. Şehitliğimizde, Ulu Önder Atatürk ve tüm şehitlerimiz için lokma dağıtacağız. Dünyanın en büyük motosiklet kortejini oluşturacağımızı düşünüyoruz.”

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someone